A Budai György Emlékalapítvány bemutatkozó estje – 2008. január 21.

A Budai György Emlékalapítvány bemutatkozó estjét 2008. január 21-én rendeztük a Szépművészeti Múzeumban, mintegy 150 vendég részvételével

A Szépművészeti Múzeumban szervezett bemutatkozó rendezvényen, mintegy 150 vendég előtt Jordán Tamás ismertette az alapítvány céljait és emlékezett Jancsó Miklóssal folytatott beszélgetésében az alapítvány névadójára. Az esten, amelyet Gőz László rendezett, fellépett Szervánszky Natasha csellóművész. Miklós Marcell színművész felolvasta Krasznahorkai László: Bolyongás állva című írását. A nyitóesten szervezett árverésen Fehér László, Bachmann Gábor, Záborszky Gábor, Haraszty Édeske, Kelemen László által az alapítvány céljára adományozott alkotásai kerültek kalapács alá.