Az Alapítvány célja, hogy megőrizve Budai György szellemiségét, részese legyen a szabadságot, a kreativitást, a humanitást, a játékosságot, illetve a mecenatúra és a forrásgyűjtés kultúrájának fejlesztését célzó kezdeményezések kibontakozásának, megvalósulásának és hasznosulásának.

Az Alapítvány fundraising technikákat fejleszt és tehetséges művészek anyagi és szellemi fejlődését, külföldi bemutatását segíti mecénási tevékenységgel, és kapcsolatépítéssel.

Gondozza és fejleszti Budai György szellemi hagyatékát, feltárja munkásságát és az általa életre hívott műveket. .
Önálló mecénási tevékenységet folytat művészi, tudományos, kulturális, nevelés és oktatás, képességfejlesztés, ismeretterjesztés terén.

Segíti az egyéni szabadságot és felelősséget fontosnak tartó és támogató társadalmi hálózatok fejlesztését.

Támogatja a hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítését, emberi és állampolgári jogok védelmét, a magyarországi nemzeti és etnikai kisebbséggel, valamint a határon túli magyarsággal kapcsolatos tevékenységet

Az Alapítók:

Virág Attila
Paletta Zrt.
Márton László
Szalontay Enikő
Hardy Róbert

Az Alapítvány Kuratóriuma:

Dr. Tóth Anikó, a Kuratórium elnöke, az alapítvány képviselője
Budai Orsolya
Dr. Nagy Árpád Miklós
Temesi Sándor
Börzsei Károly

A felügyelő bizottság tagjai:

dr. Bacsek György felügyelő bizottsági elnök
dr. Koblinger-Kis Dóra
Pataky Zsuzsa

Az Alapítvány székhelye:

2111 Szada, Illés tető 6.

Az alapítványt a Pest Megyei Bíróság A 3001 sz. alatt nyilvántartásba vette.
Az alapítvány 2016-ban elvesztette közhasznúsági besorolását.